INSTRUKTORZY

mistrz iaido battodo spochan

 

Sensei MICHAŁ PIOTRKOWICZ 3. dan battodo

-ur. 1985

-magister sztuk pięknych, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydz. Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki

-uzdolniony malarz i rysownik.

Mistrz świata karate 2011, wielokrotny zdobywca Pucharu Świata i Europy w karate, wicemistrz świata w sportowej chanbara (walka miękką bronią). Uprawia japońskie sztuki walki od 1992 r. Zdobył ponad 100 medali na turniejach różnych sztuk walki rozgrywanych w Japonii, USA, Kanadzie, wielu krajach europejskich i azjatyckich.

Wielokrotny mistrz Polski w karate, mistrz Ukrainy w karate i kobudo, wielokrotny medalista międzynarodowych zawodów w tameshigiri (cięciu mat ostrym mieczem). Instruktor boksu Polskiego Związku Bokserskiego, instruktor sportu karate, międzynarodowy instruktor sportów chanbara, posiadacz stopni mistrzowskich w wielu japońskich sztukach walki:

4. dan karate, 3. dan battodo, 3. dan kodachi Goshindo, 2. dan bo-jutsu, 2. dan tanto-jutsu, 2. dan choken morote (walka długim mieczem).

W latach 2007-2011 zdobył 28 medali (24 złote, 3 srebrne, 1 brązowy) na Mistrzostwach Warszawy Spochan w kategoriach walki różnymi broniami.

Jego osiągnięcia sportowe związane z szermierką samurajską i walką bronią:

– brązowy medal w kata kobudo na XVI Pucharze Świata IKA, Toronto (Kanada), 2011 r. – złoty medal w choken free oraz tytuł Grand Champion na Turnieju Mistrzów Warszawa 2010 r. – brązowy medal w nito (walka dwoma mieczami), brązowe medale w tanso i seniors open na VI Mistrzostwach Europy Spochan w Bukareszcie 2010 – złoty medal w sportowym kenjutsu na XVI Mistrzostwach Polski Gosoku-ryu 2010 – złoty medal w konkurencji tameshigiri i czwarte miejsce w konkurencji dotan giri na International Spochan & Tameshigiri Championships “Warsaw Open” 2009 – srebrny medal w kata kobudo podczas Euroazjatyckiego Pucharu IKA, Erewań (Armenia), 2009 – srebrny medal w nito (walka dwoma mieczami), brązowy w bo (walka kijem) i kodachi (walka krótkim mieczem) na XXXV Mistrzostwach Świata Spochan w Yokohamie 2009 – złote medale w kihon dosa (formy) i datotsu (walki) w Drużynowych Mistrzostwach Polski Spochan 2008 – złoty medal w nito (walka dwoma mieczami), srebrny w choken free (szermierka długim mieczem) i brązowy w kodachi (krótki miecz) na V Mistrzostwach Europy Spochan w Talinie (Estonia) 2008 – złote medale w kata kobudo i kumite kobudo (hanbo) na Pucharze Europy IKA, Warszawa, 2007 r. – srebrny medal w nito na Pucharze Bałtyku Spochan “Baltic Cup” 2007 – srebrny medal w tameshigiri i srebrny medal w dotan giri na Genbukai International Battodo Rengo-kai Federation USA 2007 – złoty medal w kumitachi, srebrny medal w tameshigiri na II Porando Battodo Tai Kai 2006 – brązowy medal w tameshigiri w konkurencji shodan na VI Battodo Tai Kai w USA 2005 – złoty medal w kata, srebrny w tameshigiri, brązowy w kumitachi na I Porando Batto-do Tai Kai 2005 – czwarte miejsce w tameshigiri podczas UK Battodo Tai Kai, Londyn 2004

taihojutsu obrona przed mieczem bokken Warszawa

Instruktorzy Michał i Jakub podczas treningu taiho-jutsu. Ośrodek Przygotowań Olimpijskich Spała 2011 r.

katana mistrz kenjutsu warszawa

 

 

Sensei JAKUB PIOTRKOWICZ 2. dan

-ur. 1986

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej i CEMS MIM. Specjalista w zakresie biznesu międzynarodowego i zarządzania. Wielokrotny medalista międzynarodowych zawodów w battodo, ekspert tameshigiri, multimedalista mistrzostw Polski w karate i w kobudo (13 medali). Instruktor boksu Polskiego Związku Bokserskiego, międzynarodowy instruktor sportów chanbara, posiadacz stopni mistrzowskich w wielu japońskich sztukach walki. Zdobywca wicemistrzostwa Europy w spochan i Pucharu Europy w karate. W swoim życiu spędził prawie 2 lata na ponad 50 obozach szkoleniowych.

1992 – początek treningu sztuk walki

1997 –finalista kata kobudo na IX Mistrzostwach Świata IKA w Warszawie

1998 – trening w Kwaterze Głównej IKA w Los Angeles (USA)

2000 – udział w X Mistrzostwach Świata IKA w Los Angeles (USA)

2001 – udział w seminarium Ryukyu kobudo w Warszawie z mistrzem Fumio Demura

2002 – udział w seminarium Toshin-ryu kenjutsu w Warszawie z mistrzem Takayuki Kubota

2004 – udział w seminarium Toshin-ryu kenjutsu w Warszawie z mistrzem Takayuki Kubota

– udział w Battodo Tai Kai w Londynie (Wielka Brytania), treningi z mistrzami japońskimi m.in. z Kunio Suzuki

2005 – zdanie egzaminu na 1. dan battodo przed Mitsuo Hataya 9.dan Toyama-ryu battodo

– zdobycie złotych medali w tameshigiri oraz w kumitachi podczas I Porando Battodo Tai Kai

– zdobycie srebrnego medalu w kumitachi podczas VI Battodo Tai Kai USA w Orlando

– udział w seminariach Shin Shin Sekiguchi Ryu batto-jutsu oraz Mugai Ryu Iaido w USA

2006 – zdobycie złotego medalu w tameshigiri oraz srebrnego w kumitachi podczas II Porando Battodo Tai Kai

2007 – brązowy medal w walce krótkim mieczem kodachi podczas Pucharu Bałtyku Chanbara (Spochan Baltic Cup)

– zdobycie złotego medalu w kata kenjutsu oraz srebrnego medalu w kata kobudo podczas Pucharu Europy IKA w Warszawie

2008 – zdanie egzaminu na 2. dan battodo

– dwukrotna wizyta w Japonii, podczas której trenuje karate Shotokan, chanbara, goshindo, battodo, yabusame, jukendo, iaido, kyudo

2009 – podczas studiów w Norwegii odbywa treningi europejskiej szermierki szpadą, judo i karate

2010 – podczas studiów w Chinach odbywa trening shaolin kung fu (少林功夫) w klasztorze Shaolin, obejmujący: walkę kijem gun (棍) , walkę sportową wushu (sanda/sanshou) i qigong (气功)

– gościnny trening battodo w dojo w Hong Kongu

2011 – ponownie odwiedza klasztor Shaolin, gdzie doskonali układ Yijin jing (易筋经) oraz szermierkę szablą dao (刀) i walkę kijem gun (棍)

2012/2013 – treningi brazylijskiego jiu-jitsu, chanbara oraz muay thai w Bangkoku (Tajlandia)

atarashi naginata walka letni obóz

Walka sportowa naginata atarashi między Jakubem i Michałem Piotrkowicz. Letnie Gasshuku Spała 2011 r.