Rezultaty Mistrzostw Spochan

 

 

 

spochan szermierka samurajska warszawa

Rozegrane w dn. 20-12 kwietnia 2013 r. VI Mistrzostwa Warszawy Spochan (sportowej chanbary) zgromadziły blisko 100 zawodników i zawodniczek – najwięcej oczywiście w kategorii maluchów i dzieci. Kilka osób spóźniło się lub nie dojechało ze względu na utrudnienia  w ruchu kołowym związane z rozgrywanym w niedzielę maratonem warszawskim, a kilku seniorom i seniorkom sobotni start udaremniła praca lub studia.
Pomimo niepełnej frekwencji w seniorach, poziom walk był wysoki a ich dynamika i zaskakujące zwody zawodników zasługiwały wielokrotnie na oklaski. Zawodnicy Warszawskiego Centrum Chanbara zmierzyli się z samurajami ze Szkoły Samurajów i karatekami z Warszawskiego Centrum Karate oraz “wolnymi strzelcami”(także z klubów szermierki europejskiej).

A oto wyniki Mistrzostw oraz zdjęcia z soboty, kiedy startowali pełnoletni zawodnicy.

Wśród dzieci dominowali oczywiście zawodnicy i zawodniczki Warszawskiego Centrum Karate, stąd zdjęcia dzieci immłodzieży znajdują się na stronie WCK www.karate.com.pl Inne zdjęcia (w tym seniorów i seniorek) znajdziecie na stronie Warszawskiego Centrum Chanbara www.chanbara.pl  i Sekcji walki nożem www.walkanozem.waw.pl

Wyniki VI Mistrzostw Warszawy Spochan

MALUCHY (ur. 2007 i młodsi)

KODACHI gr. I

  1. Rafał Nowak
  2. Leon Bielecki
  3. Nataniel Słowikowski, Tymoteusz Sagan

KODACHI gr. II

  1. Angelika Ciółkowska
  2. Szymon Augustin
  3. Agata Pełeszok, Emma Komorniczak

NITO gr. I

  1. Angelika Ciółkowska
  2. Rafał Nowak
  3. Szymon Augustin, Maciej Rukszan

NITO gr. II

  1. Emma Komorniczak
  2. Leon Bielecki
  3. Alex Ovadenko, Mateusz Szczepański

 

DZIECI MŁODSZE (ur. 2005-2006)

KODACHI

  1. Jerzy Trzeciak
  2. Karol Łozowski
  3. Kacper Kalbarczyk, Madoka Przybylska

NITO

  1. Weronika Martini
  2. Kamil Zawaliński
  3. Madoka Przybylska, Kacper Kalbarczyk

 

DZIECI STARSZE (ur. 2003-2004)

KODACHI

  1. Krzysztof Krakus
  2. Filip Kieszkiewicz
  3. Maks Lewandowski

TATE-KEN

  1. Krzysztof Krakus
  2. Maks Lewandowski
  3. Filip Kieszkiewicz

 

JUNIORZY I JUNIORKI MŁODSI (ur. 1999-2002)

KODACHI

  1. Michał Krakus
  2. Maciej Chojecki
  3.  Staś Droździel, Felek Kleyff

TATE-KEN

  1. Felek Kleyff
  2. Michał Krakus
  3. Maciej Chojecki, Szymon Zawiślak

 

JUNIORZY I JUNIORKI STARSI (ur. 1995-1998)

KODACHI

  1. Wojciech Barczak
  2. Albert Ciółkowski
  3. Alicja Mirowska

 

SENIORZY I SENIORKI

TANTO

  1. Roman Żuchowicz
  2. Tomasz Biernacki
  3. Maciej Symon

KODACHI

  1. Piotr Piszczek
  2. Antoine Lara
  3. Roman Żuchowicz, Krzysztof Jerzykowski

TATE-KEN

  1. Piotr Piszczek
  2. Roman Żuchowicz
  3. Maciej Wawer, Michał Piotrkowicz

CHOKEN FREE

  1. Roman Żuchowicz
  2. Maciej Symon
  3. Krzysztof Jerzykowski, Wojciech Zembaty

CHOKEN MOROTE

  1. Michał Polak
  2. Jarosław Sikorski
  3. Przemysław Krajewski, Krzysztof Jerzykowski

NITO

  1. Michał Piotrkowicz
  2. Sylwia Kosik
  3. Piotr Piszczek, Michał Polak

BO

  1. Michał Piotrkowicz
  2. Krzysztof Jerzykowski
  3. Michał Polak

YARI

  1. Michał Piotrkowicz
  2. Sylwia Kosik
  3. Adam Droździel, Maciej Symon

KIHON DOSA

  1. Piotr Piszczek
  2. Roman Żuchowicz
  3. Sylwia Kosik, Krzysztof Jerzykowski